| DragosMarian98 a întrebat:

Dacă am urmat o școală de tip "Special" cu regim "inferior" destinata copiilor cu deficiențe de natura psihica sau fizica si am absolvit iar acum sunt în Anglia și vreau sa fac un seral sau ceva pentru a putea da mai departe spre o facultate, știe cineva unde ar trebui sa merg și ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ministerul ]nvățământului prin cerere îți echivalează studiiile dacă revii în țară. Apoi vezi unde te încadrezi în sistemul de învățământ românesc.

| DragosMarian98 explică (pentru sadrian46):

As vrea sa fac asta aici, nu în România.

| sadrian46 a răspuns (pentru DragosMarian98):

Dacă ești în Anglia, te adaptezi la legislația de acolo.
Ce scrie pe diploma ta de abslovire, câte clase ai absolvit?
Secretariatul școlii pe care l-ai absolvit poate avea un răspuns pentru tine despre modalitea de a continua studiile.