| Sory a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti dintre matematica si romana ce ati alege?

24 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Romana

| psiholoaga a răspuns:

Romana. Dintotdeauna mi-au placut materiile umaniste si mai putin cele exacte. De fapt, in afara de fizica, nicio materie exacta.

| Flav a răspuns:

Matematica fiindca tine de perspicacitate, gandire, creativitate, logica; ca si romana, trebuie sa ai pasiune pentru unul din cele 2 obiecte ca sa-ti placa; asa cum la limba romana citesti din placere, asa si la matematica poti lucra o problema, sa te bati cu ea, sa vrei s-o invingi

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cu siguranta as alege romana.Matematica nu o inteleg de niciun fel...laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Iubesc logica, deci...matematica,

| andreutz a răspuns:

Matematica 100% happy

| kh1ss a răspuns:

Romana

| leluc a răspuns:

Romana

| Diva a răspuns:

Romana fara discutii matematica este oribila

| Klara a răspuns:

Matematica big grin
Am terminat mate-info happy
Romana nu mi-a placut niciodata...adica imi place sa citesc insa gramatica si astea...sunt o mare porcarie happy

| sabina a răspuns:

Matematica, cu siguranta.

| claudiarebecca a răspuns:

La mine situatia e un pic speciala... dar o sa vin totusi cu un raspuns... mama e profa de romana. asa ca mi s-a bagat un pic pe gat materia asta... adev e ca acum ca am terminat-o cu romana imi place foarte mult sa citesc, dar sa fac comentarii - doar sa povestesc cu cineva... in rest nu. gramatica insa e f utila - ma fereste de penibil. oricum dat fiind ca imi place si istoria f mult din romana cel mai interesant mi s-a parut subiectul etimologie.

matematica, on the other hand, a fost pasiunea mea din generala... desi mi-am dat seama mai tarziu ca imi placeau numerele (afacerile mai pe sleau) asa ca dupa ce am terminat liceul al mate info am dat la o facultate de economie... now i'm happy happy

| claw_4117 a răspuns:

Matematica, romana la liceu e cam plictisitoare uneori

| Sory explică:

Si mie imi place foarte mult matematica.big grin

| Selena a răspuns:

Matematica

| pisika a răspuns:

Cu siguranta as alege romana.happy

| emilica95 a răspuns:

Matematica cu siguranta
pentru ca totul e logic, nu trebuie sa inveti.

| pispis a răspuns:

Matematica

| vololo a răspuns:

MATEMATICA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mateee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba romana, matematica... a fost un chin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica desigur...nu ca romana nu ar fi frumoasa, dar e mult de invatat pe cand la mate nu trebuie decat sa gandesti!

| CriSslsa3 a răspuns:

Sory, eu as alege romana pentru. ca am un diriginte la care nu inteleg nimic.Cand eram in clasere 1-4 si mie imi placea foarte mult matematica.Pt. ca intelegeam totul de la invatatoarea mea. Dar acum, rar daca mai inteleg ceva de la domnul diriginte.

| nimic:*de:*spus:* a răspuns:

Romana normalbig grin