| f1f2 a întrebat:

Ce alegeţi: română sau matematică?

Răspuns Câştigător
| Anca6991 a răspuns:

Daca ma intrebai cand eram la liceu alegeam matematica. E logica, te face sa iti pui mintea in miscare, te duce la un alt nivel, as zice eu. Acum pot spune ca romana, sau mai exact profesoara de romana ma fascina cu un vocabular foarte dezvoltat si pompos, si mereu imi placea cum ne expunea lectiile. Oricum asta e o chestiune de afinitate si de intelegere a uneia in detrimentul celeilalte.

| f1f2 explică (pentru Anca6991):

Mulţumesc

| Anca6991 a răspuns (pentru f1f2):

Nu ai pentru ce! Si inca ceva, nu e neapărată nevoie sa iti placa una si pe cealaltă sa o urăști. Ambele aduc un aport mare inteligentei si te ajuta sa te dezvolți mental intr-un mod armonios.

7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Matematica, deşi am avut note mai mari la română. Prefer numerle.

| AFR81 a răspuns:

Romana. Matematica si toate materiile care implica matematica mi-au facut zile fripte in scoala si liceu.

| zurick a răspuns:

La mate: mor de frică.(deși sunt la mate-info laughing)
La română:stau pe telefon de plictiseală sau învăț la altă materie.

Deci aleg mate :v

| Katherine20 a răspuns:

Romana
Matematica pe care o facem noi, in special cea de la liceu nu te ajuta cu nimic in viata.

| Toma_Ana_Maria_1979 a răspuns:

Romana.
Funda? rolling on the floor