| Anonimul151 a întrebat:

Dacă aș merge la facultate pe Inginerie alimentară, ar trebui să mă descurc, sa știu foarte bine de ex matematica, fizica și chimie? Sunt materii de "bază"?

Dacă aleg facultatea pe această specializare ce pot deveni în afară de profesor de exemplu in afara de profesor? Știu ca pentru a deveni profesor trebuie sa dai examene pentru titularizare și modulul psihopedagogic ( ceva de genul, sper ca nu greșesc).

E un avantaj să merg și la facultate?

Aș avea pe lângă liceul de zi și învățământul profesional, adică o specializare ( bucatar ).

Profesorii spun că avem un avantaj în plus față de liceu.

Aș vrea să merg și la facultate, dar nu prea mă descurc la matematică... Acum este ok pentru că am o profesoară care ne înțelege pe toți. Dar anul viitor când voi fi tot a 11 a dar la învățământ liceal va fi mai greu...

Dacă as da bacul la fel, ar trebui să i au meditații înainte ca să am o nota de trecere.

Când eram în clasa a 9 a, un profesor care era în ultimul an de studiu, un profesor care zic eu era printre cei mai buni din oraș, mi-a zis ca în viitor un se va mai putea face absolut nimic fără facultate. Pentru că toți vor cere facultate. Și că ar trebui sa continui și la facultate.

Eu aș vrea, dar problema e cea cu matematica, fizica, chimia... Și ma gândesc ca nu m aș descurca, deși aș vrea să încerc, sa merg.

1 răspuns:
| StoicAnalysis a răspuns:

In orice domeniu din inginerie o sa ai parte de chimie, mate, si fizica.