| AvalohAlyn a întrebat:

Daca ati fi ministrul turismului ce ati face ca tara noastra sa fie mai cunoscuta, mai apreciata de straini?
Eu unul m-as gandi la niste pliante, cartulii care le-as distribui gratuit peste hotarele Romaniei continand cele mai frumoase locuri, obiceiuri si traditii romanesti.Multi nu stiu ca tara noastra e extrem de frumoasa, strainii au o parere gresita si eronata despre Romania.
Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| Raluca_7041 a răspuns:

Buna eu ieri am fost pe transfagarasan este foarte foarte frumos dar drumul este cam prost. Eu as face drumurile si as curata gunoaiele din ape si din spatiile verzi pentru ca turistilor nu le plac as trimite cum ai zis tu carti pliante si as organiza pe aceea perioada in care avem foarte multi turisti concursuri targuri si tot felul de traditii si dansuri romanesti si dansatorii ar trebui de sigur sa poarte costumul popular. Pa! Sper ca ti-am fost de folos

2 răspunsuri:
| mihaitudor973 a răspuns:

Drumuri. Degeaba sunt locuri frumoase daca nu se poate ajunge la ele. Decat sa faca 100km in 3 ore, strainii mai bine se lipsesc. Cum sa faci turism cand nu ai nici 500 de km de autostrada in toata tara. In plus, serviciile lasa de dorit.

| Burzea a răspuns:

In primul rand as turna asfalt pe toate drumurile sie buna si ideea ta