| Ateistu a întrebat:

Am observat ca Romania nu este cunoscuta pe internet adica pe youtube
Sunt numai lucruri rele pe youtube daca dai o cautare
De ce nu avem si noi o publicitate buna?
Avem si noi locuri frumoase in tara noastra
Avem si noi oamenii buni in tara noastra
De ce nu ii este facuta reclama pozitiva Romaniei pe internet?

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

In primul rand nu prea se ocupa nimeni in a-i face reclama pozitiva pe net. Mai rar vezi si in afara internetului pe cineva care ajuta o batranica sa treaca strada sau sa ridice o fetita sa ajunga la tejgheaua de la magazin laughing

| Neo12 a răspuns:

Din cauza populaţiei e reclama asta, din cauza noastră, a tuturor.

| TobiRami a răspuns:

Nu sunt doar lucruri rele, dar acestea domina. Vina este a persoanelor rele, chiar romani, care ne fac de ras in strainatate, stii foarte bine ca noi, romanii, suntem considerati in unele tari hoti. Si se pare ca oamenii rai ies in evidenta, si pentru ca majoritatea acestora este la putere.
Vina este si a celor din alte tari, pentru ca ei judeca toata tara dupa cativa oameni rai cunoscuti de la noi. Nu se gandesc cate talente avem, ca mai exista p-aci oameni politicosi, bine crescuti, iubitori... Dar uneori se mai fac si reclame pozitive, stai linistit, nu suntem considerati cea mai rea tara...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TobiRami):

Din cauza voastra am fost considerat tigan la scoala! Huu Romania, as detona-o cu mii de C4 si TNT.