| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Daca ati fi pusi sa alegeti intre a face o facultate in Romania si de a pleca in alta tara pentru un job bun ce ati alege?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Un job bun fără studii în spate nu prea se poate, dar presupunând prin absurd că aşa ar fi, aş alege să plec.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Jobul mă ajută să fac și facultatea tot în străinătate!
Pa, pa.

| NickiMinaj a răspuns:

Facultatea in Romania. job bun? la 18 ani?

| Justmeandmysmile a răspuns:

Foarte greu sa aleg, as alege sa merg in strainatate, dar as fi vrut totusi sa fiu aproape de parinti la batranete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce faci facultate, poti face jobul in alta tara
facultatea iti ofera un nivel de intelectualitate in plus, si, dupa ce faci facultatea, jobul ala bun din strainatate, o sa devina jobul extrem de bun.
Fara facultate nu faci la fel de mult, asa ca fa facultatea.happy succes :*

| stefanutza27 a răspuns:

Normal ca as alege un job in strainatate. As putea sa economisesc din salariul pe care il primesc si sa fac o facultate acolo. Nu merita sa stai aici si sa te lupti cu morile de vant pentru ca nimeni nu te va asculta, deci vei lupta degeaba. Si oricum in Romania sunt multe de schimbat, prea multe. Mie mi se pare ca Romania este un stat subdezvoltat pentru ca isi "alunga" singura oamenii si cei care raman traiesc foarte greu, cei care traies cinstit (mai sunt si altii care fura, nu e vorba neaparat despre cei cu un astig mai rotund, sa nu se inteleaga gresit). Nu merita sa stai aici, sa te lupti si sa nu castigi nimic. Daca rezultatul este nul de ce ai lupta?

| Danny03 a răspuns:

Jobu clarrwinkingwinking