| Matt221041 a întrebat:

Daca cartea are o oarecare valuare exista posibiliatatea de a fi suportate de editura toate costurile necesare publicarii... mi-e revenindu-mi doar un procent din vanzarile ulterioare

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mă bucură atenția criticilor. E corect ce ați spus. Nu pot trece astfel de producții. Dar întrebarea mea este : ce face roboțelul corector al site-ului? El nu vede aceste aberații de gramatică a limbii române?

| anonim_4396 a răspuns (pentru corolav):

Dacă te bucură atenția criticilor e bine! că urmează să întreb și eu pe unii ce părere au depre răspunsul ăla al tău,cu fundiță,in care te exprimi tu foarte literar! deci te rog să treci pe la mine să vezi ce întrebare imi iese acușica de sub tipar; da? mulțumesc anticipat!
PS:vezi că am rezolvat si cu problema aia a a ta,să nu se mai cheme site-ul "toți pentru unu"! că unu e puțin pentru o armată! nu faci nici măcar un pluton! sau o grupă...
dar nu-l vom boteza cum ai vrut tu - "toți pentru unul",ci "toți pentru una"; unde "toți" sunt tovarășii mei din Sălăjan,iar "una" trebuie să ghicești tu cine e!
oricum,sunt băieți buni,plătitori, și intră pe rând!
eu nu mă mai bag, că deja m-ai rezolvat ieri...
pa! vorbim.

| MoneyMoney a răspuns:

Cu siguranta indiferent de cat de valoroasa crede autorul ca este cartea lui, editura NU o va aprecia DECAT dupa vanzari! Si sper ca in carte nu ai scris tot asa: "DaCA CArtea" (cacofonie), "valuare" (corect valoare) "posibiliatatea" (corect posibilitatea)!

| ZvT a răspuns:

Dacă e scrisă de tine e clar, are valOare. Nu cred că se riscă nimeni, mai ales că e prima carte şi nu a auzit nimeni de tine.

| stanly7 a răspuns:

Sa nu uitam si mi-e(imi este) in loc de MIE.