| dary2464 a întrebat:

Dacă dau pe profil filologie la ce facultăți pot da după? In afara de limbi străine pentru că nu prea mă pasionează limbile străine

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta unde faci liceul, ca poti lua BAC-ul si merge la orice facultate vrei, depinzad strict de tine cum si cat inveti la materiile la care vei da admiterea la facultate.

| ReddY25 a răspuns:

Jurnalism,istorie,geografie etc

| LordCristobal a răspuns:

Profilul liceului sa dai la vreo facultate sau sa urmezi cursurile unei meserii.
Facultatile potrive dupa terminare profilului de Filo ar fi; Relatii Internationale,Stiinte Politice,Istorie,Resurse Umane,Geografie, Sociologie, Filosofie, Psihologie, Comunicare si Relatii Publice.