| VlaDtz99 a întrebat:

Daca de exemplu, la examenul de evaluare nationala iei note mici si intrii la un liceu mai slab, te poti transfera la unul cu o nota de intrare mai mare decat cel la care ai intrat? Si la profilul Stiinte ale naturii (cu intensiv engleza) la ce se da BAC?

5 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Te poti trensfera abia in clasaa a 10 a si trebuie sa dai diferenta

| YqLmX a răspuns:

Oh, aşa gândeam şi eu. Mă duc la agricol, apoi mă transfer la naţional! laughing
Te poţi transfera la sfârşitul clasei IX-a la un liceu mai bun sau mai rău (depinde de media care ţi-a ieşit pe an).
La ştiinţe ale naturii dai bac din matematică, română şi de ales dintre fizică/chimie/biologie! Succesuri! happy

| Frank51 a răspuns:

Poti intra oriunde, trebuie doar sa dai niste diferente, adica ce nu faci tu la profilul tau si exista in profilul la care vrei sa te transferi, de exemplu tu nu faci Franceza, trebuie sa dai un test si alte chestii, intereseaza-te...

| Ady100 a răspuns:

Pai probabil ca te poti transfera doar daca este vreun loc liber. Daca nu, nu.
Cat despre bac la bio-chimie pai se da la mate, romana, biologie fizica si chimie (astea 3 mi se pare ca iti alegi tu care sa il dai.)

| FaraSareDoi a răspuns:

Da, te poti transfera. big grin