| dincolodestelle a întrebat:

Salut.Sunt din Iasi.Am trecut in clasa a 9 a.Am intrat la un liceu la "stiinte ale naturii-intensiv engleza" (Negruzzi).Eu n-am vrut sa intru aici ci la Racovita.Din cauza ca am completat aiurea optiunile, punand Negruzzi inainte lui Racovita am intrat aici.Inca n-am dat examenul pentru intensiv, deoarece vreau sa ma transfer.Intrebarea mea este:ma pot transfera fara sa stau un semetru la liceul unde am fost repartizata? Exista vreo posibilitate? (Dau funda). Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| romexus a răspuns:

Buna. In primul rand te duci si depui dosarul de inscriere la liceul unde ai fost repartizat, dupa care vorbesti cu parintii sa faca demersurile pentru transfer. Transferul se poate face pana la inceperea anului scolar fara prea mare efort.Succes!

1 răspuns: