| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Dacă este cineva la programul,, A doua șansă ", poate sa îmi spună cum e cu programul, orarul, integrarea, etc?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o frecție imensă dar se lasă cu diplome

https://www.edu.ro/a%20doua%20sansa

| zilog a răspuns:

Este un program de invidiat de și mie mi-ar face poftă să fac puțină pușcșrie

Pentru că după ce ieși din pușcărie și vii cu un plan simplu de afacere
statul îți dă un cuptor confiscat dr patiserie și o rulotă co fiscată
cultorul este moretti forni si ar face 10 000 euro

asa ca poti să îți faci o patisrrie cofrtărie simingerie

te ajută cu consultanță juridică iți aduce pușcăriașe să execute pedeapsa la locul de muncă

si gata mai pui făină și apă și poți să dai drumu la covrigărie

eu am fost pe la mulți eliberați din puscarie fosti camatari bombardieri
care sau pocait si au primit scule și un mic spatiu să faca termopane

alții gogisi

Si oamenii chiar se tin de treaba fac floricele de porumb in parc
fac cartofi prajiti
fac mici si hamsii prajite
afaceri din astea nicuțe

Ii ajuta mult ca in primul an nu trebuie sa dea salariu angajatilor pentru ca zunt puscarisi care isi i pasesc pedeapsa la locul de munca
dar apoi dupa ce termina puscaria trebuie sa ii angajeze acolo si nu are voie sa le dea afara timp de 3 ani altfel
ii inchide atelierul de tâmplărie și dau utilele ecbipamentelor altor bombardierj care sau pocait si vor să lucreze cinstit si corect

stii cat de respectos vorbesc nu mai inura nu il mai au pe drau in ghra
dau bonhri la toata lumea
si sunt foarte resprctosi
oameni care inainte tăiau și spânzurau
acum pentru că sunt filmați tot timpul se comportă exemplar.

cred că le impune să nu drâcuie... și să fie un exemplu în societate

si chiar dacă ei subt tatuați și fioroși și ar putea când se văd cu cuptorul reparat să se prevaleze de experiența lor de câmătari și să nu plătească meșterul care le-a reparat cuptorul.
chiar dacă nu le stă în fire
chiar dacă toate rudele lor niciodată nu ar fi plătit cinstit un meseriaș

acești oameni care au fosr salvați prin programul acesta
a doua șansă cbiar se străduiesc să îl aplaude pe inginerul electronist

chiar au învțat bine lecțka și chiar nu vorbesc cu
bos bosulica barosane șefulr șefulică mă vericule mă

ci cineva ia invățat să vorbească cu DOMNULE INGINER.

înafară de asta spun și de multe vori Mulțumesc

Acești oameni sunt buni de dat de exemplu în șatra lor

cred că le dă drumu de l pușcărie condiționat ca să arate neamurilor lor că se poate câștiga pâinea și din muncă cinstită