| Voicu_Iulia_1993 a întrebat:

Daca esti scriitor, cati bani castigi?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu există sumă fixă, câștigi un procent dat de editură din vânzarea cărților

| sierra1 a răspuns:

Se situează undeva intre muritor de foame și milionar (desigur in dolari)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde si ce scrii. Cred ca in momentul asta iesi mai bine ca news editor la unul/mai multe site-uri serioase decat scriitor. Nu de alta, dar sansele sa devii milionar dintr-o carte sunt mult mai mici decat alea de a cistigat rezonabil - macar 1000-1500 EUR - in mod constant cu maxim 4-5 ore de munca pe zi.

| Dalmore a răspuns:

Ce scriitor? De articole? De cărți?

| oz_1736 a răspuns:

Tinetetul citeste doar daca este obligat. Nu-ti spun asta sa te descurajez ci sa nu visezi cu ochii deschisi.