| Joker3134 a întrebat:

Dacă ești slab iti afecteaza sanatatea?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desi incearca sa consumi si grasimi sanatoase http://www.sfatulmedicului.ro/......oase_13045

Nivelurile foarte scăzute ale colesterolului "rău" pot ridica riscul de accident vascular cerebral

O nouă cercetare examinează datele a aproape 100.000 de participanți și constată că nivelurile excesiv de scăzute de colesterol lipoproteic cu densitate scăzută cresc riscul de accident vascular cerebral hemoragic.
Probabilitatea unui accident vascular cerebral hemoragic a fost cu 169% mai mare printre participanții ale căror niveluri de colesterol LDL au fost sub 50 mg / dl decât în cazul celor cu niveluri de 70-99 mg / dl.
Așa cum este adevărat cu multe lucruri din nutriție, moderarea și echilibrul [sunt] esențiale atunci când se decide nivelul optim țintă al colesterolului LDL. Nu puteți merge la nici una extremă - prea mare sau prea mică. "

sursa https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/......20sanatate

| HadesSs a răspuns:

Depinde cat de slab happy

Răspuns utilizator avertizat
| HadesSs a răspuns (pentru Joker3134):

Ai putea sa te apuci de un sport daca nu faci deja, cam in jur de 65-70 trebuie sa ai la inaltimea aia.

| andiceasu95 a răspuns:

Sunt destul de slab si sunt sanatos tun, acum depinde din ce zona privesti happy