| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Daca eu vreau sa merg la profilul mate info simplu si cea mai mica medie la simplu e 9 si eu am 8.50 ma transfera automat la ceva intensiv? Si cand merg sa ma inscriu la liceu, pe fisa de inscriere trebuie sa mentionez daca vreau la mate info clasic sau intensiv? Vreau ceva mai detaliat. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Tu o să treci pe fișă în ordinea preferințelor. Dacă ai trecut prima dată mate-info simplu și ai intrat, nu ai nicio treabă cu mate-info intensiv. Dacă ai trecut prima dată mate-info intensiv, peste vreo lună o să mergi la liceul ales să susții proba la limba străină. Dacă ai promovat acea probă, vei intra în clasa de intensiv. Dacă nu, vei fi „automat" mutat la simplu.

3 răspunsuri:
| CbCx a răspuns:

Mediile se schimbă, nu se știe dacă intrii la intensiv sau simplu. Iar la înscriere trebuie sa menționezi dacă vrei simpli sau intensiv

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru CbCx):

Deci practic daca eu spun ca vreau engleza intensiv, dar sunt altii cu medii mai mari, ei au prioritate si pe mine ma muta automat la clasic?

| Invictvs a răspuns (pentru Sulty_Mihai_1986):

Da, asa se intampla. De asemenea, daca este la fel cum era cand am dat eu examenul, fiecare clasa are un cod pe care il scrii pe fisa si care reprezinta clasa in care vrei sa intri. In ordinea in care vei completa codurile vei fi repartizat in clasa (desigur, daca ai media mai mare decat ultimul in acea clasa). Succes! happy