| GraveDigger91 a întrebat:

Daca iau BAC-ul doar la 2 probe din 3, in sesiunea urmatoare dau proba doar la ce am picat, sau la toate cele 3 probe inclusiv competentele? Dau funda, si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Dai in toamna la restul la care nu iei acum
Apoi la amul dai la ce nu ai luat acum in toamna
Apoi la toamna anului următor dai ce ți-a mai ramas
Apoi peste inca 1 an mai dai iar in vara la o.materiarle
Apoi dai in toamna la ce ți-a mai ramas
Apoi anul următor in vara iar dai la o materie
Apoi anul următor in toamnă mai incerci la o matere

Ai voie sa iti încerci norocul de 5 ori
Apoi daca nu iei o iei cu tot examenul de Bacalaureat de la capăt si tot așa până când
Faci 40 de ani
Si atunci pică 66 ruleta rusească pe ce ai învățat tu iei bac-ul la toate materiile dupa 20 de ani de încercâri eșuate
Și descoperi că nu îți este de nici un folos
Că ai reușit să trăiești o viață fără să te înteebe nimeni dacă ai făcut o facutate
Iar în ultimii 10 ani nimeni dar absolut nimeni nu te-a mai întrebat de facutate
Ci absolut toată lumea te-a întrebat doar ce știi să faci

Si intr-un final când ai luat și tu BAC-ul nici nu știi la ce folos la ce ar fi bun ce ai putea să faci cu el
Pentru că orice ți-ai dorit de la viața aceasta ai rezolvat și fără el

Așa că de acum încolo la bătrânețe doar nu o să te apuci tu să mai dai la facutate

Dar cel mai tare o sa te oftice faptul că în sfârșit ai câștigat și tu la 6 din 49 și până la urmă nu ai la cine să te mai lauzi pe cine să mai cucerești ca toate au 2 copii sunt la a doua căsătorie
Iar vecinii de.la. bloc au terminat de mult si a doua facutate acum mai au 4 ani 5 ani să iasă la pensie că sau lipit pe inde trebuia și acum ei ies la pensie la 45 ani.
Vârsta la care tu proaspăt absolvent de bacalaureat. Teebuie sa iti incepi cariera in câmpul muncii.
Hai că dai și la o facultate o termini pe la 44 apoi nici nu ai cui să faci cinste nici măcar bețivanilor. de.la scara blocului că nimeni nu te crede și nimăunii nu ii pasă.
Bunicii ți-au murit ei erau singurii oameni care doreau să te vadă cu BAC-ul luat si au murit plângând că nu ți-ai luat tu BAC-ul
Acum degeaba ai facutate ca nimănui nu ii pasă
Dacă singurii oameni cărora le-ar fi păsat că ai luat tu BAC-ul sunt pământ de flori de vreo 7 ani

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dai obligatoriu la cea picată, și optional la oricare dintre celelalte sau toate.

| Sophieka a răspuns:

Dai doar la materia la care ai picat happy. Sper sa treci si sa nu ai emotii mari, sa nu te pierzi.

| Catalin77945 a răspuns:

Doar la ce ai picat