| AndreiMihai2017 a întrebat:

Dacă eu am picat bac-ul la mate in 2016, in sesiunea a doua, ca ma lăsase corigent, anul asta nu l-am mai dat, la anul, in 2018, dau doar la mate, sau dau la toate, inclusiv competentele? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce vrei tu. Competentele nu mai trebuie sa le dai si obligatoriu este sa dai doar la matematica. In cererea de inscriere la bacalaureat vei specifica expres ca vrei sa-ti fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.

| AndreiMihai2017 explică (pentru Ioandelasal):

Pai asta nu știu, dacă o sa fie recunoscute si la anul viitor.

| AndreiMihai2017 explică (pentru Ioandelasal):

Gen stiam ca după doi ani nu mai sunt valabile notele

| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiMihai2017):

Notele la materiile la care ai trecut sunt recunoscute. Doar la cei eliminati din examen pentru frauda nu sunt recunoscute notele obtinute pana la eliminare si trebuie sa dea la toate materiile, inclusiv competentele.