| Drodo a întrebat:

Buna TPU, am lipsit vreo o saptamana de la liceu, prin septembrie, mai pot duce scutiri? Ca au trecut peste 7 zile si in cazul in care nu le primeste si imi scade media la purtare, influenteaza cu ceva media la purtare la intrarea la facultate? Mentionez ca sunt clasa a 10 a

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La fiecare 10 absente se scade un punct la purtare.
Tu ai deja 7 zile absentate a cate 5 ore pe zi, sunt deja 35 de absente, deci 3 puncte scazute la purtare.
la o Academie militara sau de Politie NU este permis media sub 9 la purtare, deci te va afecta.

| sierra1 a răspuns:

"am lipsit vreo o saptamana ...prin septembrie, mai pot duce scutiri? "
- dacă dira le acceptă, du-i-le!

"influenteaza cu ceva media la purtare la intrarea la facultate?" - pe scurt: nope