| Ahrixxxx a întrebat:

La admiterea de la facultate conteaza si mediile din liceu, sau doar cea de la bac?
Pentru ca la anumite faculati vad de exemplu: Ultimul loc la buget: 7.
Media asta, ce implica mai exact?
Si inca ceva, nota la purtare din anii liceului, conteaza la toate facultatile? De exemplu daca am 7, 8 exista sanse mici sa fiu admisa?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare facultate are propria metodologie de admitere, la majoritatea conteaza media de la bac si examenul de admitere. Nu cred ca mai sunt facultati unde sa conteze si mediile din liceu.

Doar la facultati cu profil militar, academii de politie conteaza media la purtare

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Media aia de 7 e probabil o medie făcută între nota examenului de admitere și media de la bac. Nu știu dacă mai există vreo facultate unde să se țină cont de mediile din liceu

| Ara997 a răspuns:

BAC - atat! ( ponderat cu media de admitere in caz ca se sustine )