| RainOfColors a întrebat:

Daca imi iau acum scutire la ora de educatie fizica si sport, pana la sfarsitul semestrului, media mea va fi incheiata cu aceleasi note ca si pe primul semestru, sau nu voi avea medie? Si daca nu voi avea medie inseamna ca acea medie nu va fi luata in calcul sau imi va scadea din media generala?
Scutirile luate de la medicul de familie trebuie vizate de medicul scolii?
Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| BilaDorel a răspuns:

Nu vei avea nicio nota, iar media nu va fi luata in calcul.
Siii da, scutirile trebuie vizate de medicul scolii.

| Juliiee a răspuns:

Daca iti iei scutire pana la sf. semestrului si ai facut sport pe primul media generala se va lua doar pe primul semestru. Nu iti face griji ca nu are cum sa-ti scada din media generala, si nici sa-ti dea media de trecere, pur si simplu nu iti incheie media, si ramai doar cu cea de pe semestrul 1. [Crede-ma si eu am facut la fel anul trecut tongue ]

| UatDaFacx3 a răspuns:

Eu in sem 1 am facut decat maxim 7 ore de sport...si am avut media 10.cum s-a intamplaat astaa nushh.Decii staii lin k nu patestii nimic.

| aztec123 a răspuns:

Asta am patit si eu acum 2 ani cand eram pe clasa a 8-a. Mi-am rupt mana si am luat scutire pe tot semestrul 2. Primul semestru fiind incheiat cu media 10. Semestrul 2 a fost incheiat cu aceiasi medie fiind incheiat din primul semestru. Daca nu ai pe primul semestru media incheiata atunci media generala se face fara materia sport. Sper ca te-am ajutat

| xXCoSminXx a răspuns:

Scutirile trebuie vizate de medicul scolii iar daca tot semetrul aduci scutiri profesorul de sport este obligat sa isi dea nota de trecere(nota5)

| xlovekorea a răspuns:

Nu stiu ce se va intampla

| Marian_Dimitrie_1995 a răspuns:

Notele vor fii tot asa