| rouaroxa a întrebat:

Ce stiti despre bursele Socrates-Erasmus? as vrea sa merg in franta cu o astfel de bursa... va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la ce te referi cand intrebi despre burse...
Ce iti pot spune (eu am fost cu o astfel de bursa acum 2 ani):
-nu este bursa, este grant, adica primesti bani, insa nu de ajuns de multi, incat sa iti acopere toate cheltuielile
-evident trebuie sa stii limba (eu nu am stiut-o tongue)
-in cadrul universitatii tale cel mai simplu e sa mergi la departamentul de relatii internatioanale, si sa ceri informatii despre universitatile in care se poate pleca (au de obicei pliante cu toate datele necesare)
- in ultimul rand, mergi la profesorul indrumator de an (sau responsabil cu bursele) si intrebi ce trebuie facut.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se bazeaza pe adevarurile pe care le scoti(succes)