| Leylla a întrebat:

Daca la liceu dau la profil de stiinte ale naturii, ce studiez? E >greu?

funda!

Răspuns Câştigător
| Denysse92 a răspuns:

La stiintele naturii sunt materii mai logice, materiile predominante sunt : matematica,fizica,biologie,chimie. la stiinte sociale sunt: romana,limbile straine,latina,istoria,geografia. la stiintele naturii bacul il dai la: romana (scris si oral),limba straina,matematica (scris) si una la alegere dintre: fizica, chimie, biologie. te anunt ca pentru teze trebuie sa alegi 2 din aceste 3 materii. facultate. poti urma ce vrei.de obicei elevii care opteaza pentru acest profil urmeaza medicina sau facultati tehnice (constructii,politehnica), ase, dar si altele cu profil mai mult de uman. cei de la stiinte sociale aleg de obicei: academia de politie,facultati de limbi straine,dreptul,poate si unele facultati cu profil real,dar in niciun caz medicina. daca iti place matematica,biologia, chimia, fizica ramai la acest profil.si daca nu iti plac poti face fata,fara a fi un chin prea mare. daca iti place sa stai sa tocesti,sa inveti comentarii,sa faci compuneri, rezumate, sa citesti alege profilul stiinte sociale

5 răspunsuri:
| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Buna! Eu tot la stiinte ale naturii am dat happy! O sa avem aceleasi materii ca in generala + Anteprenoriala ( gestionarea afacerilor.credhee hee ). Bun. Normal ca o sa facem multa chimie si biologie :p. Insa daca esti pasionata de chimie (manica, ca mine laughing ) nu o sa fie greu. Mai greu cu fizica asta care ma omoara laughing. Si de mate nici nu mai zic. Dar daca incepi din prima cu repetatul lectiei 1 data pe zi. N`ai treaba happy! Succes! Keep in Touch!

| HaiTaci a răspuns:

Ai cu o ora de mate mai putin decat la mate-info. Faci biologie,biochimie cred, fizica, chimie.

| biutzaGiRl a răspuns:

Biologie in principal. Nu e greu daca iti place. Nimic nu e greu daca iti place.

| adrisss a răspuns:

Pai se axeaza pe chimie, fizica., biologie... depinde cum te descurci la materiile astea succes si eu am vrut sa dau acolo da m-a ingrozit fizica asa ca am da la mate-info laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e greuoh go on faci asa:matematica roamna (nu multa) engleza farnceza multa chimie si biologie dirigintie sport desen ce faci si in generala numai ca mai adauga ceva si in general chimie mate si biologie! daca nu inveti la astea nu te duce ca nu o sa faci fata trebuie sa stii bine astea! bafta:*:* funda?batting eyelasheslove struck