| Lexusssh a întrebat:

Buna! In câteva zile va trebui sa imi pun opțiunile pentru admiterea la liceu. Nu știu ce profil sa aleg. In viitor vreau sa studiez criminalistica. Sa aleg uman sau științe ale naturii?

Răspuns Câştigător
| Corina64 a răspuns:

Dacă dorești sa studiezi criminalistica te sfătuiesc sa urmezi un profil uman, te va ajuta pe viitor sa ai cunoștințe la limba romană, istorie și chiar limbi străine. Poți urma o școala de poliție, academia de poliție sau chiar o facultate de drept și sa te specializezi pe mai departe in criminalistica.

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Stiinte ale naturii te-ar ajuta cel mai mult. Daca insa consideri ca inveti mai bine singur / singura, poti sa mergi la filologie, iar in timpul liber - vei avea destul - sa inveti lucruri ce te ajuta. Eu una insa cred ca e mai bine sa alegi stiinte ale naturii.