| Sorinparfum a întrebat:

Daca la o facultate sunt 84 de locuri la buget si 25 de locuri la taxa si dupa primul an cativa studenti renunta, numarul de locuri la buget scade?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal nu scade numarul de locuri bugetate decat daca facultatea decide aceasta. Vor intra pe locurile ramase libere primii clasati de pe locurile cu taxa.

1 răspuns:
| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu, locurile la buget vor ramane tot aceleasi (in caz ca nu hotaraste facultatea sa mai taie din ele). Dar in cele mai multe cazuri, raman la fel.