| Anonim3641 a întrebat:

Daca ma înscriu la seral pot merge și la facultate?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti urma facultatea, indiferent de cum ai absolvit liceul (la zi, seral, sau la frecventa redusa), importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| CarmiCarmi a răspuns (pentru Ioandelasal):

Se poate urma Orice facultate sau doar cele cu taxa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru CarmiCarmi):

Da, se poate urma orice facultate, inclusiv pe loc bugetat, bineinteles daca reusesti la admitere si te incadrezi in numarul locurilor bugetate.

| darrio2007 a răspuns:

La seral la ce, la liceu? Daca nu ai absolvit liceul, cum mergi la facultate?

| Anonim3641 explică (pentru darrio2007):

Am absolvit doar 10 clase la liceu, Iar acum vreau sa continui cu seralul, și m-ar interesa daca as putea face și facultate!

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim3641):

Tu nu intelegi ca nu ai absolvit liceul ca sa poti merge la facultate? Dupa ce termini seralul si iei bacul, da, poti merge si la facultate.
DUPĂ.

| Anonim3641 explică (pentru darrio2007):

Aia am vrut sa stiu!
Mulțumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim3641):

Cu placere! Era o chestie elementara.

| aneliram a răspuns:

Da, după ce termini liceul și iei bacul

| Nonolita a răspuns:

"Si la"? In paralel? Nu.
Mergi la facultate doar dupa ce ai terminat liceul si ai promovat bacalaureatul.