| MoiseAndreica a întrebat:

Dacă ma transfer de la profesionala la liceu după ce termin clasa a9a de profesionala ma baga tot în clasa a9a sau în a10a?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca nu ai citit atent raspunsul si nici prevederea citata ori nu ai inteles-o, asa ca o repet:
"f)elevii care au finalizat clasa a IX-a a învăţământului profesional cu durata de 3 ani se pot transfera doar în clasa a IX-a a învăţământului liceal, cu respectarea mediei de admitere la profilul şi specializarea la care solicită transferul."