| Hahahaprosuxrion a întrebat:

Voi ce ziceți..are rost sa ma transfer de la profesionala la liceu profil mecanica? Am intrat clasa a10a..si vreau din semestrul 2 sa ma transfer.

3 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Da.

| BotezanDaniel a răspuns:

De fapt,nu sunt nici pro nici contra,pentru că: happy
-în primul rând sunt de acord,deoarece la liceu,dai bacul,și ai o posibilitate mai mare să te angajezi. big grin

-și în al doilea rând,nu sunt de acord,pentru că trebuie să faci față unui nou colectiv,să renunți la vechii colegi, și în plus de asta, să mai și faci un an în plus de școală, având în vedere, că învățământul profesional durează trei ani. big grin

Totuși, eu cred că cel mai bine este să continui școala unde ești si să faci cei 3 ani de liceu la seral(cu frecvență redusă). big grin Și eu sunt la profesională(clasa a 11-a), și așa am de gând să fac. happy Multă sănătate! big grin Funda? happy

| Hahahaprosuxrion explică (pentru BotezanDaniel):

Stie cineva de ce nu pot pune intrebare? tot imi apare nu stiu ce reguli cum pot sa pun intrebari?