| anonim_4396 a întrebat:

Daca mergi la facultatea de litere la specializarea engleza - germana, trebuie sa studiezi si literatura acestor limbi?

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Aham.
Te salută Shakespeare şi Goethe.

| mixxjim a răspuns:

Da, in facultate se face literatura la amandoua, de la inceputuri pana in prezent, ba la engleza mai scapi si prin cea americana si canadiana ca optionale. si nu ai de ales, denumirea completa a facultatii este de "limbi si literaturi straine" (de litere este cea de romana cu o limba straina), deci nu scapi. ba mai faci si ceva materii conexe, gen teoria literaturii, literatura comparata etc.

| JapKa a răspuns:

Da. cu siguranta o sa studiezi cu limba intre buci. happy

| Love_Skittles_1992 a răspuns:

Da normal!