| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti cei care sunteti sau ati terminat facultatea de litere la sectia limbi si literaturi si ati ales specializarea lb engleza. As dori sa stiu ce ati facut la literatura? Multumesc mult!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Se face toata literatura, de la inceputuri pana azi, eventual si cu ceva din literatura americana. trebuie citite operele literare si criticile/analizele pe fiecare, se dau de facut analize, eseuri, comparatii intre opere si autori. sper ca asta era intrebarea happy