| Monyyyyy a întrebat:

Dacă nu ai masterat înseamnă ca nu ești inginer?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si oricum la master e foarte lejer, te duci cand vrei (chiar si o data la 2 saptamani) si toata lumea ia examenele.

| Raducons a răspuns:

Pe diploma scrie ce esti asta conteaza doar

| DaCumSaNu a răspuns:

Dacă ai făcut o facultate de specialitate nu e nevoie să faci şi masteratul ca să fii considerat inginer. Masterul reprezintă un stadiu de învățare mult superior, după el urmând doctoratul. E recomandat să faci şi masterul deoarece reprezintă un plus la angajare şi pe parcursul vieții profesionale.

| Bondarel99 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Dupa noul sistem bologna cica se fac 6 ani pentru a fi inginer (4 licenta+2 master), adica asa ameninta toate facultatile. Dar pe diploma de licenta scrie inginer, asa ca nu mai stim pe cine sa mai credem laughing