| Spiridon_Stefan_1995 a întrebat:

Daca nu am dat examenul de clasa a8-a si am intrat la liceu din repartitia din toamna, ma pot transfera la un alt liceu, la acelasi profil?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da, te vei putea transfera daca indeplinesti conditia de medie!--- adica, media anuala corespunzatoare clasei a 9-a trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului promovat de la clasa la care doresti transferul.

| SDanielS a răspuns:

Cred ca nu, numai dupa ce rezolvi problema te vei putea transfera.