| AvalohAlyn a întrebat:

Daca o sa am colegi fitosi in clasa( sunt nou, proaspat transferat) ce ma fac?laughing Cum sa ma comport cu ei? Nu imi plac oamenii fitosi si nici cei aroganti, care se cred importanti si mai superiori decat ceilalti..si am vazut ca exista specimene de astea (de bani gata) la liceu la mine. happy Ce sa fac? Cum sa ma comport cu ei ca sa fie totul bine? Bine nu sunt numai fitosi..normal..sunt si elevi buni dar ma inspaimanta ideea ca o sa stau printre copii de bani gata si fitosi? Ce sfat imi dati? Voi cum va comportati cu fitosii, increzutii etc.sa fie cat mai bine pentru voi?
Fara mistouri ca dau ignore la toata lumea( am nervi si sunt cam obosit)

11 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu-i baga in seama... pur si simplu stai doar cu cei care te fac sa te simti bine.

| Doub a răspuns:

Îi ignori.

| KamaSutra a răspuns:

Problema ta, aparent complicata, are o solutie asa de simpla: ii ignori happy stai doar cu cine iti place happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Ii ignori pe cei fitosi si stai cu cei care ti se par ok.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Lol, nu ai ce sa le faci
pur si simplu ii ignori
si sa nu incerci sa te integrezi printre ei, pentru ca la final vei fi dezamagit. Am sa-ti povestesc ceva din viata mea de care nu sunt foarte mandru acum.
Din pacate nu gandeam cum gandesc acum cand eram in generala, eram si eu fitos..ma dadeam "mare" cu telefoanele de ultima generatie pe care mi le cumparau parintii, hainele de firma etc eram intr-un grup de "baieti de bani gata" si pot sa spun cu parere de rau ca imi bateam joc de ceilalti. Dar, la liceu m-am schimat, am invatat sa apreciez calitatile unei persoane si nu-i mai judec dp. bunurile materiale.

Puteam sa detaliez mai tare povestea dar ma doare capu'

| TheImpaler a răspuns:

Da' ce treaba ai tu cu ei? tu cu treaba ta, si ei cu treaba lor.

| Amegadaisuki a răspuns:

Pai daca chiar trebuie sa am de aface cu ei devin si eu mult mai fitos decat ei iar ei atunci o nu o sa te mai bage in seama in fine ca esti mai fitos decat ei sti in special oameni cauta prieteni si anturje la nivelul lor si de asta big grin suce vezi ce faci big grin

| alexcoman34 a răspuns:

Eu sincer pe astia mai ai naibi nu ii bag in seama si nu prea comunic cu ei...Am si eu si in clasa si in tot liceul fiecare clasa are cativa, dar nu sunt prieten cu ei, adica ei zic ca sunt prieteni cu mine, dar de fapt nu ii sufar deloc. vorbesc cu ei fiindca avem prieteni comuni, si ii mai salut..In schimb cu fetele nu cred ca o sa ai probleme, de obicei ale de bani gata sunt mai oke decat panaramele care sufera de ele.
Sa nu ii lasi sa ti se urce in cap asta e important. Te-a suparat care-va nu il ierta frate ca o sa regreti, bafta!

| Alpa97 a răspuns:

In viata peste tot o sa fie la fel, mereu o sa fie persoane cu banii, aroganti s.a.
Important este ca tu sa nu te lasi influentat de ei si sa nu ii bagi prea mult in seama. Ei au valorea pe care tu le-o dai si nu inverswinking Bafta

| RO1Danny a răspuns:

Salut!
Încearcă să faci o impresie bună prima dată, dacă ești deștept 5 minute trăiești bine restul școlii.
Nu fi genul de nou venit entuziasmat, pisălog care enervează pe toată lumea cu optimismul său.
Încearcă să te porți frumos și să îți vezi de treaba ta, cei care te supără ignorăi.
Caută câțiva de treabă și intră in grupul lor.
Caută ceva in comun:
Fotbal/Gaming/Filme/Telefoane/Muzică și fă ceea ce fac și ceilalți.
Astea sunt sfaturi venite pe moment, dar mai corect ar fi să faci ceea ce crezi tu.
Succes!

| EvaS a răspuns:

Ii tratezi cu superioritate. Ori nu ii bagi in seama, desi astfel de specimene nu prea se lasa repede. In orice caz, nu trebuie sa ii tratezi ca pe o problema. happy