| Ccrys1298 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul Mircea cel Batran din Constanta? Am auzit ca este printre cele mai bune din tara, dar de asemenea am auzit sunt multi copii de bani gata si fitosi. Am intrebat mai multa lume si toti mi-au zis acelasi lucru: Mai bine nu mergi la Mircea!

Răspuns Câştigător
| Traianosik a răspuns:

La fel iti zic si eu Mai bine nu mergi la Mircea. E o scoala dura cu multe teme si timp liber o sa-ti ramana foarte putin. Asa te duci la o scoala ceva mai slaba nici prea care iti da vreo 10 ex la fiecare materie. Eu sunt ploiestean dar am un prieten care mi-a explicat ca e foarte rau acolo. Funda? P.S. Sunt copii bogati cu terenuri si case multe si cu bani vreo 100.000 Euro in conturi (cca)

1 răspuns:
| TheFeeye a răspuns:

Sunt din Constanta, si stiu ca nu e chiar asa cum a spus Trainosik ( nu in totalitate ), Mircea e cel mai bun pe tara la matematica, si normal ca se asteapta la copii foarte buni la invataura. Eu te sfatuiesc sa intrii la Traian care este al 3-lea pe judet si este foarte bun, sau poti incerca la Ovidius dar acolo poti ramane daca nu te tii de invatat. Stiu ca la un momendat profesorii puneau din burta note, ca sa nu se faca de rusine prestatia respectivului.
Daca chiar ai note bune si chef de scoala la maxim macar inca 4 ani, si medie de el ( pentru ca de ex. la stiintele naturii Mircea s-a intrat cu peste 9, 70) te poti duce. Ma rog, bafta!