| anonim_4396 a întrebat:

Dacă pe primul semestru am media 6, iar pe al doilea am media 4, raman corigenta pe vara?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Pentru fiecare disciplina in parte trebuie sa ai media de pe cele 2 semestre de minim 5(la fiecare materie in parte). Deci in cazul tau ai avea media 5, dar nu uita ca mai sunt saptamani de scoala. Nu te pune,, pe o ureche" si invata sa nu ai surpriza sa ramai cu corigenta in vara.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fă media intre ele si vei afla.

| mariutzz22 a răspuns (pentru darrio2007):

Îți mulțumesc pentru răspuns.

| Brizbriz a răspuns:

Nu, dar ar trebui, foarte serios ar trebui
daca nu esti in stare sa faci media a doua numere sub 10

| mariutzz22 a răspuns (pentru Brizbriz):

Îți mulțumesc dar puteai să îmi răspunzi într-un mod mai civilizat, fără să jignești happy

| Brizbriz a răspuns (pentru mariutzz22):

Imi cer scuze
ba nu, NU IMI CER SCUZE
sufar de alergie cronica, in faza terminala, cand vad PROSTIE

sa nu fi in stare sa faci media a doua numere mai mici decat 10, mi se pare asa de aberant, ca, sa raspund "civilizat" e si mai aberant