| Misiaj a întrebat:

Daca pe primul semestru am ramas cu corigente la 2 materii, se poate cumva sa repet anul? Ce ar trebui sa fac, sa vorbesc cu profesorii acelor materii, ce sa fac, sunt intr-o panica imensa? Va rog ajutati-ma daca stiti ceva, imi este de mare folos!

6 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Da, cel mai bine ar fi să vorbești cu profesorii daca poti sa faci ceva sa mărească notele de pe semestrul ăsta, în caz ca sunt mici.

| Misiaj explică (pentru Crescent):

Pai inainte de aceasta pandemie nu au avut timp sa ne dea note, deci pentru al doilea semestru nu am vreo nota, doar media de pe primul semestru care este de corigenta...

| Crescent a răspuns (pentru Misiaj):

Atunci trage pe semestrul asta mai tare. În caz că ai note mici, cred că s-ar putea să dai corigența online. Cunosc o persoana care face asa

| Misiaj explică (pentru Crescent):

Corigenta online? Asta inseamna ca ceea ce a spus ministra educatiei cu faptul ca nu se vor lasa corigenti, nu a fost adevarat?

| Crescent a răspuns (pentru Misiaj):

Ministerul a spus că nu vor ramane repetenți. Corigentele poti sa le dai.

| Misiaj explică (pentru Crescent):

Ok, multumesc mult!