| lllaaauuu a întrebat:

Daca pici unul dintre examene la evaluarea nationala din clasa a 8 a ce se poate intampla? Si cum se calculeaza media de admitere la liceu?

Răspuns Câştigător
| yyyyy a răspuns:

Media din clasele 5-8 adica si 6 si 7 plus notele de la evaluarea nationala si le imparti la doi. nu trebuie sa le inmultesti. daca ai medie mare si pici la unul din examen adica daca iei sub 4 iti va micsora media cu care intri la un liceu. chiar daca ai medie mare sau mik o picare la unul dintre examene inseamna micsorarea mediei

3 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Nu poti pica

| ooOOMrDibbsOOoo a răspuns:

Media de admitere = media cls a 8-a ori media examenelor totul supra 2

| g3ony a răspuns:

Pai am media in acesti 4 ani 8, 89 si daca nu iau la mate pot trece si iau la romina