| andreimineo a întrebat:

Acum ca evaluarea nationala conteaza 75%... credeti ca mediile de admitere in liceu or sa mai scada? adica daca la un profil ultima media a fost 8.90, poate sa mai scada? daca da, cu cat credeti

Răspuns Câştigător
| CrissNico a răspuns:

Asta depinde de generatie, nu conteaza cum se calculeaza media, dar ar putea sa mai scada deoarece multi se bazaut pe media de la genrala dar de spus cu cat nu pot pentru ca depinde de ce note se iau la evaluarea natioanala.Probabil de la 8.90 o sa juna undeva pe la 8.00 dar cum scade asa poate sa si creasca, ti-am spus depinde de ce note se iau la evaluarea nationala.
Dca urmeaza sa o dai eu zic sa incerci sa iei note foarte mari pentru ca nu se stie, mai bine sa f sigur ca intri unde vrei decat sa stai in stres ca nu sti unde intri happy
Si multa bafta la evaluarehappy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este sigur ca mediile o sa scada, parerea mea este ca o sa scada cu 1-2 puncte.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşi happy
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Toate cele bune.