| rusudantoma a întrebat:

Daca raman cu situatia neincheiata in clasa a 12-a la doua materii urmeaza sa dau niste diferente la sfarsitul verii si bacul in septembrie sau raman sa dau bacul anul viitor?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Dai testele pentru incheierea mediei si daca le promovezi, dai bacalaureatul in toamna.Pentru cei de-a 12 am impresia ca testele pentru incheierea mediei si corigentele sunt mai devreme decat la celelalte clase, tocmai pentru a da bacalaureatul in toamna.O sa il dai in august-septembrie bacalaureatul, daca treci de testele de incheiere care sunt prin iunie-iulie depinde cum programeaza conducerea liceului.