| jhon921 a întrebat:

Salutare, am o întrebare privind facultatiile private.
Am terminat studiile la o facultate de stat, insa nu am reusit sa ma licentiez(lenes, știu si cateva examene pe care nu le-am mai dat) si acum as vrea sa termin ceea ce am inceput, insa fiind plecat din tara nu prea am cum sa ma re-inscriu decât la ID.
Si aici intervine intrebarea, am vazut pe siteul unui universitati private ca pot sa ma transfer de la alte universitati si as vrea sa stiu cum vine asta?
Eu ca fiind an terminal in alta parte, pot sa ma re-inscriu in an terminal si sa termin studiile la ID la alta facultate si sa dau examenele când vin in tara?
Nu vreau sa fiu critica pentru alegeri, stiu ca au fost proaste, dar vreau sa le indrept. Mulțumesc pentru ajutor.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai sigur este sa dai licenta cand revii in tara, la acelasi facultate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil sa te transferi la alta facultate si nici sa dai examenele cand poti sau ai tu chef.