| toni95 a întrebat:

Daca raman la 3 materii pe semestrul 2 si am medii destul de mari ca sa am media generala peste 5 raman tot anul?

6 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

E mare media 5? nu ramai

| さいゆき a răspuns:

Depinde.
Daca pe primul ai la cele 3 materii media 6 sau mai mare atunci poti ramane cu 4 in semestru asta.
Media pe cele doua semestre la o materie trebuie sa fie minin 5 (NU 4, 5).
Daca nu ai medii mari pe primul si pe asta ramai la 3 atunci esti repetent; daca ramai doar la 2 atunci vi in toamna (pe la inceputu lui septembrie) si iti dai corigenta.
Succes si incearca sa iei note mari pana terminam ca sa nu ai probleme.

| passenger a răspuns:

Ce tot spui? Ce medie? Ce sa ramai?

| trustbogdan a răspuns:

Daca media anuala la un obiect ( pe ambele semestre) este peste 5 atunci nu e nici o problema.

| gaby_1815 a răspuns:

Pai nu ramai deloc deoarece daca ai note bune pe sem 1 ca sa ai peste 5 media e bine...bafta si sper sa te stradiu la note mai mari

| baiatuucupizzza a răspuns:

Nu ramai dar daca iti iese media unei materii sub 5 ramai corigent pe vara media pe cele 2 sem si daca le ai sub 5 baga mare sa nu vii vara