| bogdyZ a întrebat:

Daca reset codul pin din aplicatia bt si cineva are cardul meu poate folosi cardul fara sa stie codul de activare?
Stiu ca imi vine mie un cod de activare pe nr de tel.

6 răspunsuri:
| AlexSM86 a răspuns:

Il poate folosi pentru a plati contactless in limita sumei de 99. 99ron. Blocheaza-l din aplicatie daca poti. Daca nu, suna la ei sa ti-l blocheze.

| ioana748 a răspuns:

Mai bine il dati pierdut si anulati cardul.
Va da altul de la banca.
Este cea mai sigura varianta.

| ioana748 a răspuns:

Il poate folosi daca este contactless.

| bogdyZ explică (pentru ioana748):

Gen dacă eu nu ii dau codul de activare el poate sa scoată bani sau sa vadă câți bani am etc etc?

| ioana748 a răspuns (pentru bogdyZ):

Trebuie sa dezactivati contactless pentru ca poate face cumpărături sub 100 Ron.
In rest fara codul pin nu poate folosi cardul sau afla informații.

| ioana748 a răspuns (pentru bogdyZ):

Dar cel mai sigur era sa l anulati si sa faceti altul.