| Contascuns0742 a întrebat:

Daca sa zicem că vreau să mă transfer de la tehnologic (comerț) pe teoretic (științe sociale) trebuie sa dau examenul de diferența sau trebuie doar sa am media mai mare decât ultimul din clasa la care vreau sa dau? Am un prieten care zice că știe un tip care s-a transferat de pe științele sociale la mate-info fara sa dea vreo diferență, dar până la urmă a dat la același liceu. Am un prieten care vrea sa se transfere pe economic (tot tehnologic) și el e pe comerț și trebuie să dea examen din contabilitate (menționez că și el vrea tot la același liceu doar că pe alt profil). Treaba e foarte încurcată, pentru că 50% din persoane zic că trebuie sa dau diferența și 50% zic că nu trebuie data nici o diferență și că trebuie să am doar media mai mare decât ultimul din clasa. M-am uitat pe site-ul oficial al liceului la care doresc să mă transfer și singura condiție care apărea era să am media mai mare decât ultimul din clasa, mă rog mai sunt situațiile alea excepționale în care ai voie sa te transferi dacă îți schimbi domiciliul sau lucruri de genul. Voi ce ziceți?

1 răspuns:
| Aleeqq001 a răspuns:

Încearcă sa întrebi la secretariat despre asta! Și eu vreau sa ma mut pe teoretic și mi-a spus o fată ca îmi trebuie 9, 50 media în primul modul