| lapte1cucereale99 a întrebat:

Daca stiti site-ul Brainly, de exemplu la o compunere daca o iau de acolo si altii din clasa au aceeasi compunere, are ceva daca se nimereste sa o citesc si eu si cei care au facut-o la fel? Spune ceva profesorul? Ca am copiat?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

A nu ma ce-ai, profu iubeste sa auda aceeasi compunere de la 5 copii, sa vada ca nici 5 minute nu v-ati chinuit sa va folositi creierul, o sa va si laude.

| Thecurious a răspuns:

Incearca, pe cat posibil, sa o faci tu.
Ca sa ai cat mai multe idei, trebuie sa citesti cat mai multe carti : romane, nuvele, volume de poezii etc.

| AndrewR a răspuns:

Nu, dar probabil sau mai mult ca sigur isi va da seama ca nu este a voastra!