| Query a întrebat:

imi puteti da niste idei in legatura cu un fel de compunere pe care sa o citesc la sfarsit de an scoal(sfarsit de clasa a 8-a) pentru profesori sau asa ceva.cred ca stiti la ce ma refer. un fel de "ramas bun" dar sub forma de compunere tongue. Va rog putin ajutor.please mult de tot. dau funda pentru cele mai bune idei. multumesc anticipat.happy :*

Răspuns Câştigător
| anonima10 a răspuns:

Pai e sa-ti zic ca si mie imi trebuie dar incerc sa te ajut.
In acesti 4 ani am invatat multe, am avut multe momente frumoase pe care probabil mi le voi aminti si la liceu. Vreau multumesc profesorilor pentru ca au fost alaturi de noi, ne-au indrumat, ne-au ajutat pentru a ajunge cat mai sus si in special doamnei diriginte pentru clipele petrecute impreuna.Aceste amintiri din scoala generala o sa le port mereu in sufletul meu.

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Uite un mic cantecel(poezie)ce ii l-am dedicat d-nei diriginte la sf de scl 8 :
1.Ca nisipul din clepsidra anii au trecut
si cu doamna diriginta ei au inceput.
R:dar astazi iata noi ne despartim
de domneavoastra o sa ne-amintim
caci ati fost ca o mama pentru noi toti
ati fost un zambet cu glasul duios
2.Cu multe peripetii noi v-am suparat
dar ati trecut si peste aste pe noi ne-ati iertat.
R:...
sper sa iti fie de folos :* pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off! Chiar crezi ca iti scimbi imaginea in fata profesorilor doar cu o compunere? Ei si-au format imaginea despre tine pe parcursul anului scolar, asa ca nu vor avea un rol special cele cateva minute acordate compunerii.