| Loyer45 a întrebat:

Daca sunt clasa a 9a și am rămas corigent la matematica după ce dau corigenta la matematica în luna iulie pot sa ma transfer la un alt liceu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere de transfer, ca iti vor accepta sau nu transferul depinde de CA a liceului de transfer.

| sammie a răspuns:

Da.

| NicoletaAlexandrao23 a răspuns:

Dacă reușești să iei corigența e totul bine dar sunt șanse medii să te poți transfera după semestrul 2 deoarece în mare parte directorul decide dacă să îți facă sau nu cerere. Totuși încearcă să îți faci cerere de transfer chiar și în septembrie atunci când cei de a 8 a își fac cererile pentru liceu.