| bia_3574 a întrebat:

Daca sunt la liceu la un profil de stiinte sociale pot sa dau la medicina?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fara probleme. Conteaza sa inveti bine pentru admitere (anatomia si chimia organica) si apoi sa inveti in timpul facultatii.

cami
| cami a răspuns:

Puteai sa dai la madicina chiar daca ai fi fost si la mecanicawinking.nu mai conteaza atat de tare profilul liceului azi. diploma de bac sa aiba nota mare pe ea!

| cisse a răspuns:

Din cate stiu eu...se poate. dar eu stiu ca se da admitere si nu este concurs de dosare...

| want2bMajestic a răspuns:

Bineinteles ca poti da la medicina. depinde doar de tine si de vointa ta de a reusi n medicina.oricum...intereseaza-te... locurile aceastea sunt cam pustii in romania din cauza ca se lucra peste program si este cam stresant ca sa stai printre sute de bolnavi in fiecare zi. nici salariul nu este asa de stralucit.

| pisi dy a răspuns:

Sigur ca da! si eu am facut la fel; si du-te pe la Facultatea de Medicina si cumpara-ti caietele cu modele de intrebari si raspunsuri similare cu cele care se dau la admitere si roade cartea! Bafta!

| gherghe_9739 a răspuns:

Daca cunosti bine materia care se cere la medicina, nu te opreste nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da numai ca trebuie sa faci pregatire la bio si soramea vrea sa dea si ea a fost la filo deci trebuia sa dai la chimie biologie dar niciodata nu e prea tarziu daca faci prega