| SweetAngel a întrebat:

Daca te duci la filologie normala(adica fara intensiv o limba straina) mai dai teza la o limba straina?

5 răspunsuri:
| Domyno a răspuns:

Da! Vei da teza la engleza!

| Domyno a răspuns:

Asa laughing uitasem de latina! Nu sunt la filo dar am prieteni acolo!
Deci la engleza si latina

| Serenity_3531 a răspuns:

La filologie categoric dai teza la 2 limbi straine.

| bxr20 a răspuns:

Daca optezi pentru bilingv si ai examenul luat, intrii; daca vrei doar intensiv, o sa dai la liceu o proba care nu e obligatorie... deci poti sa nu intrii daca nu vrei, cand depui actele spui ca nu vrei intensiv si se tine cont tongue bafta

| LionDen a răspuns:

Dap.de exemplu eu sunt la filo a2-a prima e intensiv.prima are teza la engleza latina romana si istorie.si noi avem la franceza latina romana si istorie. o prostie oricumoh go onpe langa asta...la filologie intensiv se alege de obicei optional alta limba si ajungi cum eram eu intr-a 9-a cu "Romana, Engleza, Franceza, Latina si Germana" faci 5 limbi din care 4 straine. e foarte urat dar e frumos ca in a 11-a scapi de mate/biologie am impresia/chimie/fizica.