| Andreeamarin76 a întrebat:

Dacă te schimbi la un alt profil, de ex. de la Real la Uman, notele de la Real trec la Uman?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Notele raman in catalog si in carnetul de note existent, iar dupa transfer la noul liceu, se trec in carnetul ou sau dupa cum decide scoala respectiva.
La transfer ai nevoie de o foaie matricola pe care ti-o da liceul la care ai invatat, aratand media existenta la sfarsitul anului precedent.

| sierra1 a răspuns:

Doar dacă te transferi in timpul anului

| Hyperion7 a răspuns:

Da,daca te transferi in cursul anului ti se trec notele existente, iar daca o faci la sfârșit, ti se vor trece doar mediile.

| Solann a răspuns:

Evident. Doar nu pleci fara note. Ai fara situatia incheiata din cauza lipsei notelor.