| Angelo1901991 a întrebat:

Daca termin liceu pedagogic sunt obligat sa ma fac profesor sau pot da de ex la Jandarmerie după?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te obligă nimeni să nimic laughing pur și simplu îți oferă avantaju că poți fi EDUCATOR, NU PROFESOR, la sfârșitul liceului. să fii profesor îți trebuie o specializare la facultate + modulul psihopedagogic, nu ajungi doar cu liceul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti obligat sa profesezi ca profesor, putand sa te inscrii la orice curs doresti si sa ajungi jandarm.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Poti da la jandarmerie daca sta iti doresti. Nu te obliga nimeni sa profesezi în învățământ. succes!?