| claudia30 a întrebat:

Daca termin o facultate la taxa am dreptul sa intru la a doua facultate la buget?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Legea romana iti permite sa faci o singura facultate la Buget. Dar la Taxa poti face cate vrei, asa incat te poti inscrie oricand la o facultate la Buget, indiferent cate facultati ai terminat la taxa. Problema e ca ai voie sa faci doar o facultate la buget, si daca ai facut deja una, nu mai ai voie s-o faci pe a II-a.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, sigur că poți!
Mult succes.
Pa, pa.

| Gmcc a răspuns:

DA... In Romania statu nu iti da voie sa faci doua facultati in pararel daca esti al buget la amandoua! Daca esti una taxa una buget poti se le faci pe amandoua in pararel!